
काठमाडौं – तिब्बत सीमाका दुर्गम गाविसमा नुनको मूल्य महँगो रहेको छ । सरकारी ढुवानी अनुदानमा साल्ट ट्रेडिङ कर्पोरेसनले प्रतिकिलो ९ रुपैयाँमा उपलब्ध गराउने आयोडिनयुक्त नुनको मूल्य काँडा गाविसमा प्रतिकिलो १ सय २० रुपैयाँ छ ।
ढुवानी भाडाले आयोडिनयुक्त नुन दुर्गम क्षेत्रमा महँगो पर्ने गर्दछ । त्यसैले त्यहाँका अधिकांशले तिब्बतबाट ल्याएको ढिके नुन प्रयोग गर्दै आएका छन । नुन पनि सुनजस्तै महँगिएको र आयोडिनयुक्त नुन हुनेखानेले मात्र प्रयोग गर्ने स्थानियको गुनासो छ ।
आयोडिनयुक्त नुन १ सय १० रुपैयाँ पर्छ भने तिब्बतबाट ल्याएको नुनको मूल्य धुलीमा प्रतिकिलो ६० रुपैयाँ पदर्छ ।
यहाँका व्यापारी जयपाल लामाका अनुसार खच्चरबाट ल्याउँदा सदरमुकामदेखि धुलीसम्मको भाडा प्रतिकिलो ९० रुपैयाँ पर्ने भएकाले नुनको मूल्य महँगो पर्दछ । चैतदेखि असारसम्म र भदौदेखि मंसिरसम्म खच्चर चल्ने र अन्य महिनामा वर्षा र हिउँका कारणले बाटो बिग्रने भएकाले भरियालाई बोकाएर ढुवानी गर्नुपर्दा मूल्य झन्डै दोब्बर परिरहेको उनले बताए ।
भरीयाद्वारा ल्याउँदा एक किलोको १ सय ७० रुपैयाँ पर्न र खच्चरबाट ढुवानी गरेको नुन पनि बलौडीमा किलोको १ सय २० र त्यसभन्दा माथि रहेका अस्थायी होटलहरूमा १ सय ५० सम्म पर्ने गरेको छ ।
Cinema Portal
Banker Dai Portal
Election Portal
Share Dhani Portal
Unicode Page
Aarthik Patro
Englsih Edition
Classified Ads
Liscense Exam
Share Training
PREMIUM
सुन-चाँदीको भाउ
विदेशी विनिमयदर
मिति रुपान्तरण
सेयर बजार
पेट्रोलको भाउ
तरकारी/फलफूल भाउ
आर्थिक राशिफल
आजको मौसम
IPO Watch
AQI Page
E-paper








प्रतिक्रिया दिनुहोस्